Praha – Spravodlivost pro Henryho

Praha – Spravodlivost pro Henryho

(událost na Facebooku – zde)

Před několika dny byl v Bratislavě zabit člověk, který se postavil na obranu dvou dívek před obtěžováním. Ten člověk požadoval slušnost k ženám, i když byl sám a stál proti přesile. Byl napaden a když už ležel na zemi, dostal poslední kopanec do hlavy, který rozhodl o jeho smrti. I když byl hospitalizován, zraněním nakonec podlehl.

 
Jeho jméno je Henry John Serafica Acorda, pracoval na Slovensku a pocházel z Filipín.
 
Henry byl hrdinou, jedním z těch, jakých potřebujeme. Byl v tom sám, ikdyž místních bylo kolem mnoho. A bol chladnokrevně zabit.
 
I když byl pachatel zadržen, prokurátor rozhodl o jeho propuštění s odůvodněním, že neexistuje hrozba, že by čin spáchal opětovně.
 
Nedávno byl také napaden také číšník Miroslav v centru Prahy. Tyto dva případy pouze demonstrují, kam se posouvá naše společnost. Jsme svědky stoupající agresivity v ulicích střední Evropy. Žádáme, aby naše vlády začali účinně bojovat proti zvyšujícímu se násilí, xenofobii a rasové nesnášentlivosti.
 
Protestujeme proti zkreslování policejních statistik, kdy se projevy propagující neonacismus tolerují, neevidují a netrestají, aby nekazili policejní statistiky.
 
Kromě Prahy, se akce budou konat demonstrace i tiché vzpomínkové akce konat v Bratislavě, v Banské Bystrici, Košicích a dalších městech.
 
Přidejte se! Přijďte zapálit svíčkudne 6.6.2018 po 19:00 hod. a uctit si památku Henryho k velvyslanectví Filipín na Senovážném náměstí 8, v Praze.
 
V demokratické společnosti není místo pro extrémismus!
 
AKTUALIZOVÁNO:
Vrah, Jurajovi H. byl po medializaci případu opětovně vzat do vazby předběžného zadržení.

Leave a Reply