Gabriel Staron

Gabriel Staron

Vyrástol som na svetoznámom sídlisku Sekčov v Prešove. Do stovežatej Prahy som odišiel študovať pred 15 rokmi a zapáčilo sa mi tam tak, že som tu doteraz. Vyštudoval som obor Informatika na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Karlovy s 1 ročným Erazmus / Socrates pobytom v Amsterdame.

V súčasnosti pracujem ako programátor cloudu pre jednu z najväčšich automatizačných spoločností na svete. Vo voľnom čase hrajem najmä florbal.

V roku 2017 som sa zúčastnil historicky prvej hokejovej výpravy z našich končín na Majstrovstvá sveta v rybníkovom hokeji v Kanade. Podarilo sa nám tam natočiť dva dokumenty o kúzle kanadského hokeja. Od roku 2018 organizujem české a slovenské majstrovstvá a kvalifikáciu na svetový šamionát v tomto športe. Radi by sme priviedli deti, aby opäť začali masovo športovať po vonku, ako sme to mali za mlada my. A nechať amatérskych „rybnikárov“ pričuchnúť k svetovému a kanadskému hokeju v lone čoraz viac sa meniacej prírody.

Odmalička som sa zaujímal o širokú škálu ľudských činností a jednou z nich je aj politika. Preto bola Pražská kaviareň prirodzená voľba. Beriem ju ako podnetnú platformu na podstatné zvýšenie záujmu a informovanosti ľudí o (nielen) veciach verejných, na ktorých stojí a padá demokracia a sloboda.Get in Touch