Samuel Zubo

Samuel Zubo

Samuel Zubo

Narodil som sa a vyrastal v Rimavskej Sobote. Moje korene siahajú do Košíc, Hrnčiarskej Vsi, Klenovca. Cítim stále silnú príťažlivosť najmä stredného Slovenska, vrchárskej oblasti, kde si ľudia dodnes pomáhajú, zdravia neznámych ľudí a hovoria tak milo – mäkučko, že by som ich počúval celé dni. Moji prastarí rodičia sa popri farmárstvu venovali hrnčiarstvu a pekárstvu. Asi preto milujem tvorenie. Milujem a obdivujem aj slovenský folklór a špeciálne tanec.

Vyštudoval som marketing a finančné plánovanie na lesníckej fakulte TU vo Zvolene. Vzťah k prírode sa prejavil aj vo výbere vysokej školy. Desať rokov som sa ako dobrovoľník veľmi aktívne venoval práce s deťmi a mládežou v Slovenskom skautingu. 

Žijem už 11 rokov v Prahe. Pracujem pre O2 a podnikám v oblasti IT. Som hrdým otcom 7 ročnej dcérky Barborky, ktorá je pre mňa najväčšou inšpiráciou a najsilnejším zdrojom energie. Má na svedomí niekoľko podnikateľských nápadov, ktoré spolu realizujeme.

Na jednom z pražských sídlisk, som sa pustil do budovania „klubovne„. Rád by som priestory poskytoval pre miestnych ľudí, pre krúžkovú, tvorivú, či vzdelávaciu činnosť, yógu a pod.

Rád cestujem – a to sám. Samému sa mi ľahšie darí spoznávať miestnu kultúru. Ľudia sú to najzaujímavejšie, kvôli čomu cestujem. Navštívil som asi 40 krajín na troch kontinentoch. Z najexotickejších Irán, Nepál, Japonsko, Venezuelu.. Vo väčšine krajín som si našiel dobrých kamarátov, s ktorými ostávam v kontakte. Moje zážitky z ciest rád zdieľam. Vo voľnom čase športujem – plávanie, posilňovňa, boulder. Preferujem vegetariánsku stravu, ale keď cestujem, skúšam miestnu kuchyňu.

Moje najvzácnejšie chvíle trávim s knihou. Nenachádzam si takých chvíľ veľa a tak počúvam veľa audiozáznamov, audiokníh, podcastov, článkov keď niekam cestujem.

Prečo Pražská kaviareň?

Okrem toho, že je správne robiť dobré veci, uvedomujem si, že moji rodičia i Slovensko, moja vlasť, do mňa veľa investovali. Aj kvôli svojim priateľom, rodičom, mám potrebu to dobro oplatiť. Čím je moja dcérka staršia, tým pozornejšie jej načúvam. Cítim, že má silný vzťah k Slovensku. Tak ako ja a chcem, aby mala raz možnosť vrátiť sa do krajiny, na ktorú bude hrdá.Get in Touch